Πρόγραμμα 2019

Program 2019

Τετάρτη 11/09, 21:30

Move the Public Space | Βίκυ Αγγελίδου | παράσταση site specific  Θεσσαλονίκη, Ελλάδα & Τίλμπουργκ, Ολλανδία

Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί στην Πλατεία Εμπορίου, Αγίου Μηνά 1, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Όλες οι παρακάτω παραστάσεις θα πραγματοποιηθούν στο Studio 29A, Πτολεμαίων 29Α , Θεσσαλονίκη. Γενική ώρα έναρξης 21:00

Πέμπτη 12/09

While the Others Go Wild | João Cidade | ολόκληρη παράσταση | ομαδική χορογραφία    Βερολίνο, Γερμανία

Θα υπάρξει ακρόαση για την παράσταση

Wednesday 11/09, 21:30

Move the Public Space | Vicky Angelidou | site specific performance    Thessaloniki, Greece & Tilburg, Netherlands

The performance will take place at Emporiou Square, Agiou Mina 1, Thessaloniki, Greece

All the following performances will take place at Studio 29A, Ptolemeon 29Α, Thessaloniki. Doors open at 21:00

Thursday 12/09

While the Others Go Wild | João Cidade | full group performance                Berlin, Germany

There will be an audition for the performance

Παρασκευή 13/09

Lumen me lumen | Simona Perrella | σόλο | 17′  Νάπολι, Ιταλία

memini | Emmanouela Dolianiti & Yuya Fujinami | ντουέτο | 10′   Βερολίνο, Γερμανία

_Depend On Me | Flora Veres | σόλο | 13′  Βουδαπέστη, Ουγγαρία

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

(in)Somnia | Faos Dance Company (Μαρία Γαρέφη) | ομαδική χορογραφία | 20′   Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

The Inglorious Fortune | Dunya Narli | σόλο | 7′  Βρυξέλλες, Βέλγιο

Her | Πωλίνα Χρυσάφη & Χριστίνα Καρπούζου | ντουέτο |15′    Αθήνα, Ελλάδα

Σάββατο 14/09

Retrospection Niki&Martin | ντουέτο | 10′    Βιέννη, Αυστρία

We Can Do It | Κινητήρας Χοροθέαμα | σόλο | 13′   Αθήνα, Ελλάδα

FORM.AT | A priori dance co. | ντουέτο | 20′  Ιωάννινα, Ελλάδα

The Inglorious Fortune | Dunya Narli | σόλο | 7′  Βρυξέλλες, Βέλγιο

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

Three Years Later | Μαρία Γαρέφη | σόλο | 10′   Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

We Shall Return | Rohiet Tjon Poen Gie | ομαδική χορογραφία | 20′     Τίλμπουργκ, Ολλανδία

Χ | Κυριάκος Αποστολίδης, Φανή Αράπη & Αχιλλέας Πασχαλίδης | τρίο | 15′    Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Friday 13/09

Lumen me lumen | Simona Perrella | solo | 17′  Naples, Italy

memini | Emmanouela Dolianiti & Yuya Fujinami | duet | 10′   Germany, Berlin

_Depend On Me | Flora Veres | solo | 13′  Budapest, Hungary

BREAK

(in)Somnia | Faos Dance Company (Maria Garefi) | group | 20′  Thessaloniki, Greece

The Inglorious Fortune | Dunya Narli | solo | 7′  Brussels, Belgium

Her | Polina Chrysafi & Christina Karpouzou | duet |15′   Athens, Greece

Saturday 14/09

Retrospection | Niki&Martin | duet | 10′     Austria, Vienna

We Can Do It | Kinitiras Chorotheama | solo | 13′     Athens, Greece

FORM.AT | A priori dance co. | duet | 20′  Ioannina, Greece

The Inglorious Fortune | Dunya Narli | solo | 7′  Brussels, Belgium

BREAK

Three Years Later | Maria Garefi | solo | 10′   Thessaloniki, Greece

We Shall Return | Rohiet Tjon Poen Gie | group | 20′    Netherlands, Tilburg

Χ | Kyriakos Apostolidis, Fani Arapi & Achilleas Paschalidis | trio | 15′  Thessaloniki, Greece

Κυριακή 15/09

Depth of Shadow | Andrea Hackl | σόλο | 20′   Άμστερνταμ, Ολλανδία

Ruins | FUBUNATION | ντουέτο | 20′   Λονδίνο, Μ.Βρετανία 

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

Hum-Ant | Ροδούλα Γκουλιαμπέρη | σόλο | 20′  Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Turbulences | Ομάδα Tanzφολ | ομαδική χορογραφία | 12′               Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Fucking Beautiful | Natalie Bury | σόλο | 10′   Μόναχο, Γερμανία

Sunday 15/09

Depth of Shadow | Andrea Hackl | solo| 20′   Amsterdam, Netherlands

Ruins | FUBUNATION | duet | 20′    London, UK

BREAK

Hum-Ant | Rodoula Gkouliamperi | solo | 20′  Thessaloniki, Greece 

Turbulences | Tanzfol team | group | 12′   Thessaloniki, Greece

Fucking Beautiful | Natalie Bury | solo | 10′  Germany, Munich